کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60
یکشنبه 7 آبان 1396 ساعت 00:16 | نوشته ‌شده به دست علی محسنی | ( نظرات )
" به نام قدرت مطلق الله "

جلسه هفتم از دوره چهل و ششم از سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 ، نمایندگی حکیم هیدجی با استادی آقای رضا و نگهبانی آقای هاشم و دبیری آقای صادق با دستور جلسه " وادی دوم و تاثیرآن روی من " روز پنج شنبه مورخ 96/8/4 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان جلسه آقای هاشم سپاس گذارم که استادی و مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم. دستور جلسه امروز وادی دوم و تأثیر آن روی من است. بنده امروز بادانش اندکی که از علم کنگره ۶۰ دارم می‌خواهم در مورد مکانیسم عملکرد وادی دوم که به چه نحوی تأثیرات خود را بر انسان گذاشته و ناامیدی را خنثی می‌کند، سخن بگویم. بهتر است از مرحله اول شروع مصرف مواد بگوییم که، چطور می‌شود که فرد مصرف‌کننده پس از استعمال مواد مخدر دچار سرخوشی و سرحالی می‌شود و امیدواری کاذبی به شخص القاء می‌شود و چرا پس از گذشت مدت‌زمانی تمامی این حس‌ها معکوس شده و شخص دچار کرختی و بی‌حالی و ناامیدی می‌شود؟عرایضم را با مثال ساده‌ای ادامه می دم. همه ما می‌دانیم که هر خانه‌ای دارای درب و پنجره است و هیچ‌یک از ما نمی‌توانیم خانه‌ای را پیدا کنیم که فاقد درب و پنجره باشد، پنجره جهت نورگیری در ساختمان تعبیه می‌شود و کارش ردوبدل کردن نور خورشید است و در صورت نبودن پنجره، قطعاً تاریکی در آنجا حاکم خواهد بود و در خانه تاریک هم نمی‌توان زندگی کرد. درب خانه نیز جهت ورود و خروج افراد خانواده است.


حال تصور کنید درب آن خانه پلمپ شود، دیگر هیچ ورود و خروجی امکان‌پذیر نباشد و افراد خانه مجبورند آن خانه را تا زمانی که پلمپ شکسته شود، ترک نمایند. حال ما می‌خواهیم این مثال را به وادی دوم وصل نماییم. در صور پنهان انسان دروازه‌هایی وجود دارد که به آن‌ها چاک راه می‌گوییم که خاصیت و کارایی این چاک راه‌ها، انتقال انرژی هست که از آن‌ها به مراکز انرژی هم می‌توان یادکرد. انسان نیازمند دریافت انرژی‌های کائنات است و این چاک راه‌ها این عمل را به‌خوبی انجام می‌دهند. انسان قطعاً باانرژی زنده است حال شما فرض کنید که این چاک راه‌ها مسدود شود و هیچ انرژی نه وارد شود و نه خارج .انسان بدون انرژی مانند ماشین بدون سوخت است و تا زمانی که سوخت به آن نرسد قادر به حرکت نیست و براثر شرایط جوی پوسیده‌شده و از بین می‌رود.انسانی که در حال سکون باشد دچار ناامیدی می‌شود.ناامیدی مانند سلول انفرادی نامرئی است که قابل روئیت نیست.احساس لذت در انسان براثر تبادل انرژی صورت می‌گیرد.حال به این موضع بپردازیم که مکانیسم تأثیر وادی دوم بر ناامیدی چگونه است؟مکانیسم عملکرد آن به این شکل است که ، مهم‌ترین عامل مسدود شدن چاک راه‌ها مستقیماً به افکار و اندیشه شخص مرتبط است و این موضوع شامل تمامی افراد می‌شود و فقط محدود به مصرف‌کنندگان مواد مخدر نمی‌شود.افرادی که لذت نمی‌برند و ناامید هستند دچار انسداد چاک راه می‌شوند.انرژی در کائنات به میزان لازم  وجود دارد ولی بعد مواجه‌شدن با درب بسته برگشت می‌خورد و برمی‌گردد و انسان ناامید مدام به خودکشی فکر می‌کند.وادی دوم بر روی افکار و اندیشه انسان کار می‌کند و به‌مرورزمان ناامیدی را از شخص دور می‌کند.تمثیل‌های زیبایی که در وادی دوم وجود دارد ، شخص را به تفکر وادار می‌کند تا شخص به این موضوع برسد که جهت بیهودگی قدم به حیات ننهاده است و این زائیده افکار و اندیشه غلط خود او بوده است که فکر می‌کرده ، بیهوده پا به هستی گذارده است و در آخر باید بدانیم که تغییر اندیشه‌هایمان از منفی به مثبت باعث باز شدن چاک راه‌ها و تبادل انرژی و دریافت آن‌ها و درنهایت لذت و انرژی مثبت می‌شود و ناامیدی در این مقطع هیچ‌گاه در انسان رخ نخواهد داد.

سخنان استاد در مورد مسافر مهدی:

در مورد مهدی عزیز باید بگویم که مهدی اولین سال رهایی‌اش را جشن می‌گیرد و اولین رهجوی بنده است که تولدش را جشن می‌گیریم.بسیار خوشحالم و خداوند را بابت این عمل عظیم شاکر و سپاس گذارم.مهدی عزیز در ابتدای ورود به کنگره با مصرف تمامی آنتی ایکس‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کرد و بسیار پرحرفی می‌کرد ، روشن بود همه این‌ها ناشی از مواد مصرفی‌اش بود.با تمام این تفاسیر مهدی عزیز سفری را برخلاف تصورم آغاز نمود و بسیار دقیق و منظم سفرش را به پایان رساند و خدا را شکر که در کنگره ماندگار شد.این روز زیبا را به مهدی عزیزم و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و برایشان از خداوند متعال بهترین‌ها را آرزومندم.


اعلام سفر مسافر مهدی:

مدت 8 سال تخریب ، آنتی ایکس مصرفی انواع مواد مخدر ، مدت سفر اول ، 10 ماه ، مدت رهایی ، 13 ماه ، راهنما مسافر رضا


آرزوی مسافر مهدی:

آرزو می کنم تمامی سفر اولی ها این جایگاه را تجربه کنند و تولدشان را جشن بگیرند.
سخنان مسافر مهدی:

خداوند خود را شاکرم که امروز در این جایگاه هستم و اولین سال رهاییم را جشن می‌گیریم. بنده با تخریب بسیار بالایی وارد کنگره شدم، در آن زمان تنها آرزویم این بود که، در خانه مواد مصرف نکنم، چراکه همسفرم بابت این مسئله بسیار آزرده‌خاطر می‌شدند. در دوران مصرف به بهانه‌های مختلف از خانه خارج می‌شدم و ساعت‌های طولانی را صرف مصرف مواد می‌کردم. در این دوران سیاه و تاریک زندگی‌ام چندین بار نیز دست به خودکشی زدم، طوری که مادرم مرا لحظه‌ای در خانه تنها نمی‌گذاشت که مبادا خودم را از این زندگی خلاص نمایم. وقتی وارد کنگره شدم فهمیدم بهشت روی زمین که می‌گفتند همین مکان مقدس است. در آن زمان بنده مخدر شیشه را به‌صورت خوراکی مصرف می‌کردم. روزانه بیست ساعت فقط مواد مصرف می‌کردم و خانواده و فرزندانم را به‌طور کل فراموش کرده بودم. آرزویم این بود که تک‌تک اعضای خانواده‌ام معتاد شوند تا راحت بتوانم در کنار آن‌ها مواد مصرف کنم. از مهندس عزیزم و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و همین‌طور از راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم. از همسفران عزیزم تشکر می‌کنم. امیدوارم هیچ خانواده‌ای به خاطر مصرف مواد مخدر دچار مشکل نشود. از همه عزیزانی که در کنگره در حال خدمت صادقانه هستند تا افرادی مثل من به رهایی برسند تقدیر و تشکر می‌نمایم.


سخنان همسفر فاطمه کمک راهنمای محترم:

بنده هم این روز بسیار زیبا را خدمت آقای مهدی و همسفر محترمشان و فرزندان عزیزشان تبریک عرض می‌نمایم. امیدوارم این عزیزان جزو خدمت گذاران لایق در کنگره باشند و دین خود را به کنگره پرداخت نمایند. در رأس به جناب مهندس و خانواده محترمشان و تمامی اعضای خانواده بزرگ کنگره ۶۰ این روز قشنگ را تبریک میگویم.

سخنان همسفر رقیه:

خدای خودم راشاکرم که امروز در این جایگاه هستم. در ابتدا از بنیان‌گذار کنگره ۶۰، جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان سپاس گذارم که این بستر مناسب را فراهم نمودند تا ما این روز زیبا را جشن بگیریم و از همه شما عزیزان نیز سپاس گذارم که در این مراسم شرکت کردید و با مشارکت‌هایتان ما را خرسند و خوشحال نمودید. از راهنمای محترم مسافرم، آقای رضا و کمک راهنماهای عزیز خودم، سرکار خانم فرناز و خانم فاطمه نهایت تقدیر و تشکر رادارم. از ایجنت محترم شعبه و مرزبان محترم نیز کمال سپاس و تشکر رادارم.

در ادامه جشن...

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر علی 

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولد ها، کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنج شنبه و گزارش تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سحر همسفر محمد دوشنبه 15 آبان 1396 00:59
خداروشکرررررر تولدتون مبارک باشه خانم رقیه موفق باشین
سحر همسفر محمد دوشنبه 15 آبان 1396 00:59
خداروشکرررررر تولدتون مبارک باشه خانم رقیه موفق باشین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: