کارگاه آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران روز پنجشنبه
شنبه 6 مهر 1398 ساعت 19:03 | نوشته ‌شده به دست مظاهر دودانگه | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره شصتم از سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60 " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " صورت مسئله اعتیاد " با استادی آقای ناصر و نگهبانی آقای فردین و دبیری آقای نبی ا... در روز پنجشنبه مورخه 98/07/04 راس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود . 

خلاصه سخنان استاد :
تشکر می کنم از همه کسانی که نوشتار ها را قرائت کردند و همچنین از دبیر جلسه تشکر می‌کنم که گزارش خوبی را ارائه دادند . آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک می‌گویم همانطور که می‌دانید در کنگره ۶۰ هم مانند مجموعه های آموزشی دیگر  و دانشگاه‌ها و مدارس در آغاز مهرماه سال تحصیلی جدید شروع می‌شود و اولین دستور جلسه ما صورت مسئله اعتیاد یا همان کلید  مسئله بزرگ اعتیاد می باشد. صورت مسئله اعتیاد در کنگره ۶۰ می‌گوید که فرد با مصرف مواد مخدر سیستم شبه افیونی بدن خودش را مختل کرده و این بیماری جایگزینی مزمن در فرد اتفاق افتاده است که با سفر در کنگره ۶۰ در مدت زمان ۱۰ الی ۱۱ ماه و داروی مناسب و زمان مناسب می تواند این مسئله را حل کند.  طبق تعریف علمی از صورت مسئله اعتیاد که  استاد امین مطرح نمودند این است که    می‌گوید تغییر تبدیل و ترخیص باید انجام بگیرد تا این مسئله حل شود و اگر بخواهیم این مسئله را با روش  دی است تی در کنگره ۶۰ مقایسه کنیم می‌بینیم که همین اتفاق در فرد می افتد که با سفر در کنگره ۶۰ و مرور زمان فرد داروی مصرفی خود را کاهش می‌دهدو با بالا بردن ضلع  جهان‌بینی خود تبدیل می‌شود به یک انسانی که دارای آگاهی است که درمان اعتیاد در او صورت گرفته و از بیماری اعتیاد ترخیص می‌شود. 
در تعریف علمی صورت مساله زیاد هم به این  این مسئله می‌رسیم که باید به راستی و درستی نیز دلالت داشته باشد که اگرکتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر را مطالعه کرده باشید در اوایل کتاب جدولی وجود دارد که مواد و آلکالوئیدهای که در درون تریاک وجود دارد را کاملاً تشریح کرده است که تشکیل شده از مورفین و بقیه مواد می باشد که که همین مورفین را اگر تجزیه کنیم می بینیم که اتم های آن توسط نیتروژن و هیدروژن و اکسیژن تشکیل  شده است ,  و تازگی نیز توسط دانشمندان کشف شده که شبه مورفین هایی که در بدن انسان وجود دارد نیز از همین اتمها تشکیل شده‌اند که این راستی و درستی این صورت مسئله را تایید می کند.
 مسئله دیگر در راستی و درستی صورت مسئله اعتیاد این است که باید نوشتارها و دست یافته ها جلوتر از علم باشند که بیشتر از ۲۰ سال گذشته آقای مهندس دژاکام این صورت مسئله را کشف کردند که علم پزشکی به تازگی به آن رسیده است و مساله بزرگی دیگر ضلع جهان‌بینی ما می باشد که در روز چهارشنبه آقای مهندس به آن اشاره کردند و آن این است که جهان بینی به دو بخش تقسیم شده است ,  جهان بینی درون و جهان بینی بیرون که در جهان بینی درون که مشخص میکند ما نسبت به خود چه شناختی داریم و مبدا ما را مشخص میکند و جهان بینی بیرون هم نگرش و طرز تفکر ما نسبت به جهان بیرون است که در کل مسیر حرکت ما مشخص میشود . مطالب در این خصوص بسیار است و زمانیکه اینها را در کنار هم می چینیم در کنگره ۶۰ صورت مسئله اعتیاد کشف شده و علمی است که به مصرف کنندگان مواد مخدر کمک میکند. از اینکه به صحبتهای من گوش دادید از شما ممنونم.


خلاصه مشارکت مسافر حسین معروفخانی

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

یک نفرکه ناآگاهانه به شخصی می گوید که بیماری را باید ترک کنی مثل این می مونه که یک نفر بیماری افسردگی دارد و به آن شخص بگوییم که این بیماری را ترک کنی و ما آمدیم اینجا و یاد گرفتیم که برای رسیدن به تعادل و برای درمان یک بیماری اعتیاد باید سه ضلع جسم و روان و جهان بینی با هم به تعادل برسند .

ما در مقاله صورت مسئله اعتیاد آشنا می شویم با سیستم ایکس که سیستم ضد درد بدن هست سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن هست که ما جایگزینش کردیم با مواد بیرونی و از تعادل خارج کردیم یعنی سیستم ضد درد بدن .

بعد آشنا می شویم با آنتی ایکس یعنی مواد ضد ایکس موادی که سیستم ایکس را از تعادل خارج می کند . حالا جالبتر اینجا است که در بدو ورود به کنگره قبل از اینکه درمان را شروع کنیم ما را آشنا می کنند با تغییر نگرش یعنی به ما اعلام سفر را یاد می دهند می گویند آنتی ایکس مصرفی یعنی اوپیم و بعد با شربت شفا بخش اوتی درمان می شوم و نا باورانه است که موادی را که کل دنیا قبولش ندارند به عنوان دارو استفاده شود .

تئوری ایکس هم که آقای مهندس می فرمایند که با درمان سیستم ایکس با متد دی اس تی بیماری دیگری هم درمان می شود که من این را به عینه تجربه کردم در کنگره ؛ که من قبل کنگره افسردگی شدید داشتم و به خاطر همین افسردگی من رو آوردم به اعتیاد و تیروئید پر کار داشتم و شب می خوابیدم تا صب که بیدار می شدم ، می دیدم 2 کیلولاغرتر شدم در همین سفر من هر سه ماه آزمایش دادم که الان رسیدم به نقطه تعادل که هم افسردگی من هم سیستم ایکسم راه اندازی شده و از نظر جهان بینی به تعادل نسبی رسیدم و از نظر روانی به تعادل رسیدم و تیروئید من هم خوب شده است که اصلا دارو مصرف نمی کنم و امیدوارم که همه ما به تعادل کامل برسیم . خیلی ممنون . 


خلاصه مشارکت مسافر علی صالحی

سلام دوستان علی هستم یک مسافر

در مورد دستور جلسه هنوز هم که هنوز هست در جهان فکر می کنند که اعتیاد یک بیماری مرموز و پیش رونده است ولی آقای

 مهندس این را ثابت کردند که مرموز نیست چون صورت مسئله مشخص نبود مرموز بود نا علاج  نیست چون این بیماری را کنگره 60

 درمان می کند ، پیش رونده نیست چون کنگره پله پله کاهش می دهد و کنگره این بیماری را پس رونده کردیم ولی هر چیزی که حل

 شود آسان می شود یک چیزی بود و جلوی چشم پزشکان بود ولی نمی توانستند این را تجزیه و تحلیلش بکنند که آقای مهندس این

 را یاد دادند که هر چیزی دوره درمان دارد که یک سرماخوردگی کوچک یک دوره درمان 8 روزه دارد به ما یاد داد که دوره درمان اعتیاد

 باید 10 الی 11 ماه تحت درمان باشی تا این دوره را رد بکنید نه تنها جسم باید درست شود بلکه باید روان و جهان بینی هم در کنار

 این درست شود در کنار اینها باید اخلاق و رفتار من درست شود .

ممنون که به حرفهای من گوش کردین .مرزبان کشیک : مسافر 


مهماندار : مسافر مظاهر 


نگهبان نظم : مسافر سعید 


میکروفن گردان : مسافر محمد تقی 


پارکبان : مسافر حبیب 


راهنمای تازه واردین : مسافر علی صالحی 


تایپ توسط مسافر امیر 

ثبت توسط مسافر مظاهر 

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کریم لژیون19 چهارشنبه 10 مهر 1398 00:25
سلام وخدا قوت عرض می کنم خدمت شما دوستان عزیز، آقا ناصر عزیز استادیتون عالی بود خیلی استفاده کردم و انرژی گرفتم. امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتون موفق باشید
دوشنبه 8 مهر 1398 09:15
تبریک به آقانبی اله وفردین عزیز،خدا قوت به دوستان وبلاگ که مشارکتها رو هم در سایت قرار می دهند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic