حضور آقای مهندس دژاکام در جلسه عمومی نمایندگی حکیم هیدجی
یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 22:34 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
سیزدهمین جلسه از دوره ی پنجاه و یکم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ ویژه مسافران و همسفران "نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " وادی نهم و تاثیر آن بر روی من " با استادی آقای عباس و نگهبانی آقای حبیب و دبیری آقای سعید در روز پنجشنبه مورخه ۹۸/۳/۲ راس ساعت ۱۸:۰۰آغاز بکار نمود و در ادامه سومین سال رهایی کمک راهنما آقای محمد را در کنار  بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام  جشن گرفتیم. 


خلاصه سخنان استاد:
شاکر خداوند هستم که بار دیگر توفیق داد تا در جمع شما عزیزان باشم و از نگهبان عزیز تشکر می کنم که اجازه دادند تا در جایگاه استادی خدمت کنم در مورد دو جلسه صحبت شده است و دوستان به خوبی این مسئله را توضیح دادند اگر توجه بکنید سرفصل وادی ها را خوب بخوانید به نظر و عقیده شخصی من مثل این است که فرد قرآن را ختم کرده‌است چون اگر توجه بکنید تمام جملات کلمات و حتی پیام های این وادی ها چیزی جز فرامین الهی و خرد جهانی نیست. آقای مهندس می فرمایند که خوشگل تر و زیبا تر از انسان چیزی خلق نمی شود  چرا که از نظر چینش  اعضای بدن انسان, پاها, دست ها فاصله چشم ها که به صورت مرتب قرار گرفته و چه سیستمی در درون انسان هست و چگونه راه میرود تفکر و تمرکز خاصی پشت این خلقت وجود دارد که به نظر من چینش وادی ها هم به همین صورت است که هر کدام در جای خود را به درستی گمارده  شده است. کسی که در ابتدا وارد کنگره می شود باید بداند به چه چیزی فکر کند به چه چیزی فکر نکند اولویت‌های خود را بسنجد و حساب شده عمل کند. در وادی دوم بعد از این که جایگاه خود را پیدا می کند و تخریب های خود را می بیند ناامید می شود سپس در وادی سوم می فهمد که باید خودش به فکر خودش باشد در وادی چهارم به این نتیجه می‌رسد که مسئولیتهای کارهای خود را به عهده بگیرد و در وادی پنجم به این نتیجه می رسد که فکر کردن خالی نتیجه ای در بر نخواهد داشت و باید تمام فکر های خود را از قوه به فعل در بیاورد. سپس در وادی ششم می فهمد که باید به فرمان عقل گوش کند چون عقل راهبری است که انسان را به سمت ارزش ها هدایت می کند و درست تصمیم می‌گیرد در ادامه می فهمد که چه چیزی را باید در این مسیر برداشت کند آیا باید برای خود موضع درست کند که از دست خانواده راحت بشود یا این که می خواهد با فرمان عقل پیش برود و به درمان قطعی اعتیاد برسد و در وادی هشتم می فهمد که باید  حرکت خود را ادامه بدهد تا مسیر درست برای او نمایان شود و در حرکت است که می فهمد که نقطه تحمل در او ایجاد می‌شود که این نقطه تحمل فقط در انسان با برخی از حیوانات هستش که متغیر است و یا بالا می رود یا پایین می آید.  نقطه تحمل در افراد چه در مسیر ضد ارزش ها و چه در مسیر ارزش ها مستلزم زمان است و بلافاصله نمی‌تواند انجام پذیرد.می خواهم در این مورد یک مثال برای شما با تعریف یک داستان بزنم , پادشاهی بود که دختر خیلی زیبایی داشت و این دختر خواستگاران فراوانی داشت و چون هر روز خواستگاران زیادی برای خواستگاری می آمدن این یک معضل برای دربار شده بود. روزی وزیر فکر کرد که باید یک کاری انجام دهد که هر کسی دیگر به خودش اجازه ندهد تا برای خواستگاری دختر پادشاه بیاید و این شرط را گذاشت که اگر کسی بتواند یک گاو بزرگ را بلند کند و ده قدم جلو ببرد میتواند همسر آینده دختر پادشاه شود خواستگاران زیاد پهلوانان و صاحب منسب های زیادی آمدند ولی هیچ کدام نتوانستند این کار را انجام دهند یک جوان لاغر آمد و گفت من این کار را انجام می دهم ولی با یک شرط که یک سال به من فرصت بدهید تا این کار را انجام دهم . از دربار پادشاه که خارج شد یک گوساله ای که تازه به دنیا آمده بود را خریداری کرد و هر روز این گوساله را روی دوش خود می گرفت و بالای کوه می رفت و برمی‌گشت این کار را ماه ها انجام داد تا یک سال شد بعد از یک سال دیگر آن گوساله کوچک نبود بلکه تبدیل به یک گاو بزرگ شده بود ولی فرد به مرور زمان نقطه تحملش بالا رفته بود که  یک گاو را کیلومترها جابجا می کرد  و جای شما خالی صاحب قدرت و پول و زیبایی و همه چیز شد. 


 داستان ماهم در مورد مصرف مواد مخدر همین‌گونه است اگر توجه داشته باشید به گذشته برگردید می بینید که در اولین بارمصرف فرد با چند دود نشئه میشود و حتی شاید حالش هم خراب میشد ولی به مرور زمان و مصرف مداوم فرد به جایی می‌رسد که دیگر مواد مخدر تاثیر آنچنانی بر روی او نمیگذارد و نقطه تحمل فرد در این زمینه به صفر و حتی زیر صفر می رسید چراکه شب به هنگام خواب نگران مصرف فردایش بود. خدا را هزار مرتبه شکر که جایی مثل کنگره ۶۰ وجود دارد و به اینجا می‌آییم و نقطه تحمل ما در مسیر ارزش ها بالا می‌رود و در مسیر ضد ارزش ها به جایی می رسیم که دیگر طاقت نمی آوریم که کار ضد ارزشی کوچکی را حتی انجام بدهیم. دیگر حوصله دروغ گفتن نداریم دیگر حوصله مصرف مواد نداریم چون زمان دارد سپری می شود وقت می گذرد جوانی می گذرد و انرژی ها صرف می شود چرا باید  وقت را هدر بدهیم  آموزش ها به ما یاد داده اند که به خوبی ها بپردازیم و این بستر خوبی که فراهم شده را قدردان باشیم.  امروز تولد سومین سال رهایی مسافر محمد می باشد که اگر بخواهم به گذشته برگردم محمد روزی با حال خراب وارد کنگره شد و از رهجوهای های کمک راهنمای محترم آقای سینا بود که بعد از گذشت زمان مشکلی پیش آمد که باعث شد از کنگره پرت شود و لژیون خود را عوض کرد و افتخار رهجوی و یا استادی پیش آمد که در لژیون ما باشند و در همان اول مشخص بود از طریق رفتار و مشارکت های که  می کرد برای درمان قطعی آمده است. شاید با خودتان بگویید که من فقط از رهجوهایم تعریف می کنم ولی بوده شخصی که در تولدش فقط برجکش را زده ام چون آن چیزی که مد نظر من و یا کنگره بوده است نشده. محمد از همان ابتدا در  سفر اول خدمتگزار بود و آن زمانی که نوشتن سی‌دی‌ها مد نبود ما سی دی ها را می نوشتیم و تصاویر مربوطه را نقاشی می کردیم  و اگر الان بخواهد دفتر خودش را نشان بدهد حداقل ۳ یا ۴ دفتر دارد که تمام سی دی ها را نوشته است کسی که به جایگاه های بالا می رسد کمک راهنما می شود مرزبان می‌شود دیده بان میشود و حال خوب دارد مشخص است که در سفر اول اش فرمانبردار بوده و درست  سفر کرده است.  محمد هم از همان ابتدا در ست سفر کرد و در سفر دوم با وجود مشکلات زیادی که داشت ماندگار شد و از تمام سختی ها عبور کرد تا به این جایگاه رسید . سومین سال رهایی اش را به خودش چرا و خانواده عزیزش تبریک عرض می کنم و امیدوارم که در تمام مراحل زندگی موفق باشند.

در ادامه سومین سال رهایی مسافر محمد را جشن گرفتیم
اعلام سفر مسافر محمد:
بیش 13 سال تخریب ، آنتی ایکس مصرفی هروئین ، به روش dst  با داروی ot درمان شدم ، مدت 11ماه و 14 روز سفر اول داشتم با راهنمایی آقای عباس ، ورزش در کنگره والیبال ، رهایی 3سال و 40 روز
آرزوی مسافر محمد 
آرزو میکنم که چَشم  هیچ فرزندی بخاطر اعتیاد والدینش گریان نشود


خلاصه سخنان مسافر محمد :
با اجازه از بنیان محترم کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام, ما کشتی شکستگانی  هستیم که به ساحل رسیده و به رقص و پایکوبی می‌کنیم و مردم شهر به خیال خود که ما دیوانه هستیم و ندیده اند آن طوفانی را که ما دیده ایم. خداوند را بر این لحظه شاکرم افتخاری بزرگ نصیب من شده که مسیحای زمان آقای مهندس دژاکام در جشن تولد بنده حضور دارند. دیشب که فکر میکردم اعتیاد من را از کجا به کجا کشاند موقعیت کاری و شغلی و اجتماعی من زندگی من و همه چیزم را نابود کرد. همسفرم در اینجا شاهد است و وقتی فرزندم به دنیا می‌آمد مادرم را از خواب بیدار کرد و گفت که همسرم را به دکتر ببرم والی من آنقدر غرق اعتیاد بودم که گفتم الان زود از فردا صبح میبرم منظورم این است که هزار راه نرفته در این مسیر هزاران اتفاق بد برای من اتفاق افتاد و مسیرهای غلطی را هم که تجربه می کردم دوباره با حقارت برگشت میخوردم خداوند  را شکر می‌کنم که کنگره ۶۰ وجود دارد آقای مهندس هست اگر نه مشخص نبود در این ۳۰ سال من الان در کجا بودم شاید زیر هزاران خروار خاک بودم. همیشه با خودم فکر میکردم که من چقدر می‌توانم در مقابل سختی ها مقاومت داشته باشند تقریبا حدود دو سالی بود از رهایم نمی گذشت که پسر ۱۹ ساله ام مجتبی را کشتند و به رحمت خدا رفت و این واقعاً بزرگترین ضایعه زندگی من بود. دیگر قصد به کنگره آمدن را نداشتم .زمانی که عباس آقا به همراه بچه‌های کنگره به خانه ما آمده بودند عباس آقا به من گفت که تو باید بیای تا مجتبی ها زنده بمانند. خیلی خیلی تشکر می کنم از عباس آقا که باعث شدند من در کنگره ۶۰ ماندگار بشوم از آقا محمود عزیز تشکر می کنم که واقعاً همیشه در کنار من بودند از راهنمای سیگارم آقای قادر تشکر می کنم که خیلی از ایشان آموزش گرفتم. از جنت محترم شعبه آقای خدامی تشکر ویژه دارم از همه راهنماها و پیشکسوتان تشکر می کنم دست همه را میبوسم اگر آموزش‌ها و کنگره نبود من الان مشخص نبود چه جایگاهی بودم خاک کنگره را سرمه چشمانم می کنم از خداوند را دوباره هزاران مرتبه شکر می کنم که در کنگره ۶۰ حضور دارند از همسفرم تشکر می کنم از فرزندانم تشکر می کنم از راهنمای همسفرم تشکر ویژه دارم و هر لحظه نفس کشیدنم را مدیون کنگره ۶۰ هستم از اینکه به صحبت های من گوش کردید خیلی ممنونم.
در ادامه شاهد حضور بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام بودیم 

اهدای دسته گل از طرف کنگره به همسفر آقای محمد , خانم فرزانهاهدای کادو آقای محمد و جناب آقای مهندس دژاکام 
خلاصه سخنان جناب آقای مهندس دژاکام :
امیدوارم که حال همه شما خوب باشد حال من هم خوب است و از این که هر از چند گاهی به هیدج می آیم و شما را می بینم خیلی خوشحال می شوم. بدترین دردی که انسان دارد درد تنهایی است و ما در کنگره تنها نیستیم ! بزرگترین دردی که انسان ها دارند که باعث بیماری و افسردگی میشود درد تنهایی و بی کسی است که حتی کسی هم نیست که به حرف انسان گوش دهد. ما در بیرون از کنگره شاهد هستیم که زن و شوهر هایی هستند که حتی به حرف هم گوش نمی دهند ولی خدا را هزار مرتبه شکر که در کنگره هم چنین چیزی وجود ندارد و همه با هم دوست هستند به یکدیگر محبت می‌کنند و این نعمت بزرگی است که به جز درمان اعتیاد و سایر مسائل ما دوستان زیادی در اینجا پیدا میکنیم که جویای احوال ما هستند . وقتی در راه بودیم با آقای خدامی صحبت می‌کردیم هیدج نقطه شروع خیلی خوبی بود به این صورت که تبریز یک شعبه شده است و همچنین در قزوین دو شعبه وجود دارد و زنجان تبدیل به یک شعبه جداگانه می‌شود و همچنین قیدار نیز در حال جدا شدن و انجام کارهای مربوطه است. قسمت ورزشی نمایندگی حکیم هیدجی هم که به شهر ابهر منتقل می شود  .می خواهم بگویم این ورزش را خیلی خیلی جدی بگیرید چون می‌گوییم که جسم روان و جهان بینی و این تا آخر با ما است و حتی می توانم بگویم در عالم پس از مرگ نیز با ما خواهد بود و باید روی آن کار کنیم. خانم ها باید خیلی به ورزش اهمیت بدهند ما سالانه مسابقات خیلی زیادی برگزار می کنیم که در مسابقات اخیر از شهر مشهد که ۱۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد همسفران حضورداشتند از شهر اصفهان شهشهرکردواز حتی از شهر تبریز همسفران بودند ولی من از شهر هیدج تیمی از همسفران ندیدم که در مسابقات شرکت کند. البته خدا را شکر در این شعبه همسفران به اندازه مسافران حضور پررنگ دارند و این جای بسیار شکر دارد که همسفران اهمیت می دهند. ما وقتی در اوایل به پارک طالقانی تهران می‌رفتیم مشکلات خیلی زیادی داشتیم ولی به صورت مداوم که این ورزش را انجام دادیم و ادامه دار بود الان به جایی رسیده‌ایم که جمعه ها به جز کنگره ۶۰ هیچ کسی در آنجا حضور ندارد و در قسمت پایین پارک خانم ها جداگانه ورزش می کنند و در قسمت بالا آقایان مسافر ورزش می کنند.   می‌خواهم بگویم که همسفران نیز به ورزش اهمیت بدهید ,به پارک بروید شاید در اوایل مشکلاتی باشد ولی به مرور زمان عادت خواهید کرد و اگر از نظر تجهیزات ورزشی کم و کسری داشتید با خانم آنی تماس بگیرید تا لوازم مربوطه را برای شما بفرستد . در تهران خانمهای مسافر همسفران همگی کلاس های شنا و استخر می‌روند و ورزش می‌کنند و به یکدیگر آموزش می دهند میخواهم بگویم که باعث  تاسف است که کسی در کنگره شنا کردن بلد نباشد چه در قسمت همسفران و چه در قسمت مسافران و همچنین فرزندانشان باید بروند و ورزش شنا را یاد بگیرند. من خودم نزدیک ۱۵ سال است که سه روز در هفته صبح ساعت چهار بیدار میشوم و ساعت پنج و نیم صبح به استخر میروم. 


 سومین سال رهایی و تولد محمد عزیز را به خودش و همسرش خانم فرزانه تبریک می‌گویم و واقعا خوشحال هستم که در این جشن حضور دارم و محمدعزیز خودش یک الگو است که فرزندش را از دست می دهد و راهنمایی اش به او می‌گوید که باید به کنگره بیایی تا  همچنین فرزندانی را زنده نگه داری و این یک کلام بسیار زیبایی می باشد چرا زندگی ادامه دارد خورشید دوباره طلوع می‌کند و حیات ادامه‌دار است و جالب‌تر اینکه ما در هیچ شرایطی به مواد برگشت نمی کنیم .  خیلی‌ها هستند که در مواقع مشکلات این چنینی به مواد برگشت داده می‌شوند ما در کنگره ۶۰ به درمان قطعی مواد می رسیم و اینکه بعضی ها می گویند ما وسوسه  میشویم چیز بسیار مسخره ای است. بچه های کنگره ۶۰ چیزی به اسم وسوسه برایشان معنایی ندارد. طبق آماری که ستاد مبارزه با مواد مخدر از بین نفراتی که بالای ۲۲ ماه رهایی داشتند گرفت ,نزدیک به ۹۰ درصد ماندگاری در درمان اعتیاد داشتیم که در کل جهان این آمار شاید چیزی حدود ۲ درصد باشد و این شگفت انگیز است و در عین حال درمان در کنگره ۶۰ آسان و ساده مانند اتوبان صاف که فرد به راحتی حرکت می کند.   مسلمان واقعی به کسی می‌گویند که دزدی نکند دروغ نگوید تهمت نزند  در کار کسی کنجکاوی نکند و این در بیرون از کنگره ۶۰ به زیادی سفر نمی کند و افراد کنگره ۶۰ به این معیارها نزدیک می شود و مسلمان واقعی  هستند. تشکر می کنم از همه مرزبانها ازهمه راهنماهای نمایندگی حکیم هیدجی , این شعبه یکی از شعبه‌های خوب ما است و تشکر ویژه دارم از آقای خدامی که در هفته حدود ۱۵۰۰ کیلومتر راه را می پیماید گاهی در بعضی مواقع ساعت ۱۲ شب به بعد به منزل می رسد و این خودش یک نمونه و الگویی هست که شما باید ببینید . در کنگره ۶۰ هر چه مسئولیت ها و جایگاه بالاتر می رود کارها سخت تر می شود.و در آخر  امیدوارم که همگی در ورزش شرکت کنید مخصوصاً که الان پارک به شهر ابهر انتقال پیدا کرده است از نظر دیپلماسی هم برای ما خیلی بهتر است   شهر بزرگی هست و امیدوارم در آینده برای ما مفید واقع شود از اینکه به صحبت های من گوش کردید از همه شما ممنونم.

خدمتگزاران طبخ افطاری  نمایندگی حکیم هیدجی
مرزبان کشیک : مسافر مسعود


کمک به افطاری نمایندگی حکیم هیدجی


مهماندار : مسافر محمد


نگهبان نظم : مسافر روح اله


خدمتگزار نشریات : مسافر فرامرز


پارکبان : مسافر اکبر


تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنج شنبه، تولد ها،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اکرم،همسفر عباس دوشنبه 13 خرداد 1398 01:45
تبریک میگم خدمت شما خانم فرزانه و مسافر خوبتون آقا محمد و راهنماهای محترمتون،،متاسفانه توفیق حضور نداشتم،انشاالله با کمک آموزشهای ناب کنگره ب تمامی خواسته های مثبت خود برسید.
حسن صفری چهارشنبه 8 خرداد 1398 22:25
سلام وعرض ادب خدمت اقای مهندس.
تبریک به عباس اقا که دلم براش تنگ شده‌
تبریک به اقامحمد پناهی که ازصورپنهان قلب (دل)دوستش دارم.وتبریک به خانواده محترم اقا محمد.
امیرعزیز تشکرازشما که بااین مطالب وتصاویر خوب به ماانرژی می دهید.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 14:36
امیرجان بابت تمام کارای قشنگت تبریک وخداقوت میگم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic