کارگاه آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه مسافران روز سه شنبه
سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت 22:59 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره ی چهل و هفتم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره ۶۰ شعبه " نمایندگی حکیم هیدجی" با دستور جلسه " وادی چهارم و تاثیر آن بر روی من " با استادی آقای علی و نگهبانی آقای مهدی و دبیری آقای فردین در روز سه شنبه مورخه ۹۷/۹/۲۷ راس ساعت ۱۷:۰۰آغاز بکلر نمود.


خلاصه سخنان استاد :

خداوند را شاکرم که بار دیگر توفیق داد تا در این جایگاه قرار بگیرم و همچنین از آقا مهدی و آقا مجید تشکر میکنم که اجازه دادند تا در جایگاه استادی خدمت کنم. دستور جلسه در مورد وادی چهارم و تاثیر آن بر روی من است . نمیخواهم کلیشه ای صحبت کنم یا بگویم که ما خیلی خوبیم و کسانیکه در بیرون از کنگره هستند چیزی نمی دانند , ولی تصور کنید بیرون از اینجا چه جوی حاکم است . چپ یا راست , شرق یا غرب چه نگرشی دارند. مثلا غربی ها میگویند خداوند وجود ندارد , فقط باید به فکر خودمان باشیم و دَم غنیمت است و یا شرقی ها میگویند همه چیز را باید به خداوند سپرد و به خدا توکل نمود , درست است که ما باید به خداوند توکل کنیم ولی تا چه حد? در هیچ جایی به اندازه کنگره تعادل وجود ندارد. ما در کنگره میگوییم درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان. 
در هیچ جا تعادل واقعی وجود ندارد , یا همه چیز را انکار میکنند ویا اینکه همه چیز را به خداوند میسپارند که یعنی سلب مسئولیت از خویشتن و یا توجیه کردن خود! 
یا مثالی دیگر میزنم , من با خودروی خود سرعت بیش از حد مجاز بروم و داخل خودرو قرآن بگذارم آیا خداوند باید مرا نجات دهد یا کمک کند یا خودم باید عاقلانه رفتار کنم? 

توکل کردن به خداوند و یا دعا کردن خیلی خوب است و یا اگر اعتقاد به کمک خداوند ویا امامزاده یک امیدورای خوبی است حتی اعتقاد به یک درخت امیدواری می آوزد و شخص همیشه امید دارد که از سمت نیرویی حمایت بشود ولی اینکه همه مسائل را به خداوند و دیگران بسپاریم اشتباه است و ضربه خواهیم خورد , من خودم مسئول تمام کارهای خودم هستم . آیا می شود من چک بکشم و کس دیگر آن را پاس کند? فردی که توبه میکند یعنی از کار ضد ارزشی که انجام میداده بازگشت میکند و خودش باید اقدام کند. اگر من مصرف کننده مواد شدم خودم در این مسیر قدم گذاشته ام و برای برگشت فقط خودم باید مسئول باشم و جبران کنم. در کنگره ۶۰ دلیل تمام این مسائل برایمان روشن میشود یعنی من می فهمم چرا نباید سمت ضد ارزشها بروم و یا چرا در گذشته خطا میکردم.
در خیلی از مکتب ها میگویند دروغ نگو , تهمت نزن ولی دلیل اینکه چرا این کار را نکنیم  را نگفته اند ولی در کنگره ۶۰ دلیل همه چیز آورده میشود. چرا باید کار خوب انجام دهم و ثواب کنم. ثواب یعنی چه, یعنی هرچیزی در جهت ارزشها که به ما انرژی بدهد. ما دستور جلسه ای داشتیم به عنوان که چی! همه چیز دلیل دارد و اینجا ما می فهمیم. در نهایت خداوند را شاکرم در جایی درمان میشوم که همه چیز روی تعادل است و یاد گرفته ام که خودم مسئول همه کارهایم هستم , خواستن توانستن نیست , خواستن برخاستن و حرکت کردن است , نمیتوان گفت هر آنکه دندان دهد نان دهد و کاری نکرد. از اینکه به صحبت های من گوش دادید , ممنونم.

مرزبان کشیک : مسافر جواد
مهماندار : مسافر علیرضا

نگهبان نظم : مسافر مهدی
میکروفن گردان : مسافر حسین
تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر از لژیون۱۱

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی


لینک های مرتبط: روزهای سه شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی مهاجری پنجشنبه 29 آذر 1397 20:58
خدا قوت .دلاوران درمان .سربلند باشی .
امیر پنجشنبه 29 آذر 1397 19:46
سلام آرزوی موفقیت دارم برای تمام خدمتگذاران کنگره و امیدوارم من هم یک روز خادم کنگره باشم
فرهادمعراج پنجشنبه 29 آذر 1397 16:44
سلام وخداقوت به همه خدمتگذاران کنگره./.امیرجان خداقوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: