کارگاه آموزش عمومی ویژه مسافران و همسفران روز پنجشنبه
جمعه 25 آبان 1397 ساعت 19:40 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
سومین جلسه از دوره ی پنجاهم از سری کارگاه های عمومی کنگره ۶۰ ویژه ی مسافران و همسفران شعبه " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " گلریزون ( لژیون مالی)" با استادی آقای جواد و نگهبانی آقای بهرام و دبیری آقای تقی در روز پنجشنبه مورخه ۹۷/۸/۲۴ راس ساعت ۱۷:۰۰ آغاز بکار نمود.
خلاصه سخنان استاد :

خداوند را شاکرم که توفیق داد تا بار دیگر در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم. از کمک راهنمای محترم آقای محمد تشکر میکنم که اجازه دادند تا در جایگاه استادی خدمت کنم . دستور جلسه در مورد گلریزان و لژیون مالی می باشد. آیا میدانید چرا این دستور جلسه در دستور جلسات کنگره ۶۰ قرار گرفته است. میخواهم اینگونه بگویم که همین الان که ما در این سالن نشسته ایم و همه چیز آماده است و در تابستان کولر داریم و در زمستان بخاری آماده است نتیجه تلاش و کمک افرادی است که در گذشته این کار را انجام داده اند. مطمئنا از اول اینطور نبوده و طبق گفته پیشکسوتان با سختی های زیادی سفر کرده اند و این نمایندگی را به این مرحله رسانده اند. امروزه ساختمان نمایندگی حکیم هیدجی از نظر متراژ جزء بزرگترین ساختمان های کنگره ۶۰ می باشد. اگر ما با خیال راحت سفر میکنیم , علم و دانش هست و مکانی امن وجود دارد که می نشینیم و آموزش می بینیم بخاطر تفکرات صحیح آقای مهندس و قرار دادن دستور جلسه گلریزان در کنگره ۶۰ می باشد. 
در این هفته جشن گلریزان داریم و من وظیفه دارم که در حد و توان خودم در این گلریزان مشارکت داشته باشم. اگر من کنگره ۶۰ را قبول دارم و در این مکان به درمان رسیده ام و نتیجه گرفته ام باید کمک کنم. بوده اند کسانیکه در جاهای دیگر هزینه های زیادی کرده اند ولی هنوز به درمان نرسیده اند و در زندگی آرامش ندارند. ما وظیفه داریم که در مقابل درمان و آموزش های خوب کنگره و داشتن آرامش و تعادل در زندگی کمک کنیم . اگر کسی با خود بگوید که افراد دیگر کمک میکنند و من نمی توانم کمک کنم مثل قضیه گروه ارکست و سمفونی میشود که هر کس بجای خود کس دیکر را فرستاده تا ادای ساز زدن را دربیاورد و در روز اجرا گروه ارکست حرکت داشت ولی صدایی نداشت. نمی توان بی مسئولیت بود و کمک نکرد , اگر همه با خود بگویند کس دیگر کمک میکند , چه میشود?
 این کمک ها نه به مرزبانها تعلق میگرد و نه به دیده بانان و نه به بنیان کنگره آقای مهندس , بلکه به تمام کسانیکه در آینده میخواهند به کنگره بیایند و به درمان برسند تعلق دارد . چند نکته را لازم میدانم در مورد لژیون مالی توضیح بدهم. هرکس که مبلغ ۵ میلیون تومان پرداخت میکند عضو لژیون مالی میشود و آقای سبزه ای امسال مسئول لژیون مالی کنگره ۶۰ هستند و در کانالی که ایجاد کرده اند تمام این مبلغ های پرداختی را به اشتراک میگذارند. لژیون مالی وظیفه جذب افرادی که دوست دارند کمک کنند را به عهده دارد. خدا را شکر که امسال در شعبه ما حدود ۱۰ نفر در این لژیون شرکت کرده اند و کمک خواهند کرد و کسان دیگر و سفر اولی ها هم میتوانند شرکت کنند که بعد از رهایی رسما جزء لژیون مالی محسوب میشوند و همچنین افرادی که نمی توانند مبلغ ۵ میلیون تومان را یکجا بدهند , می توانند در چند مرحله پرداخت کنند. از گروه خانواده هم نفرات شرکت کنند و برای رشد و توسعه این لژیون و نمایندگی حکیم هیدجی نیازمند به تلاش و کمک بیشتر هستیم. من زمانیکه دوست داشتم عضو لژیون مالی بشوم پولی نداشتم , آقای خدامی میگفت که اگر در مسیر قرار بگیری و قول بدهی مطمئنا میتوانی پرداخت کنی و همچنین به کمک راهنمای محترم آقای سجاد گفتم که میخواهم عضو لژیون مالی بشوم و آقا سجاد گفتند که قول دوماهه بده که پرداخت کنی و این شرایط باعث شد که در یک هفته توانستم آن پول را تهیه کنم و بعدها نیز چند برابر همان مبلغ را نیز بدست آوردم. در کنگره۶۰ معامله با خداست و بی شک فرد چند برابر بدستدخواهد آورد. امیدوارم که همواره بتوانم در کنگره ۶۰ باشم ودر جشن گلریزان مشارکت کنم.
مرزبان کشیک : مسافر هاشم 

مهماندار : مسافر علی 

نگهبان نظم : مسافر

میکروفن گردان : مسافر علی

پارکبان : مسافر مهدی

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر 

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی
لینک های مرتبط: روزهای پنجشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 25 آبان 1397 21:40
بی شک اقاجوادیکی اززحمتکشان خوب درکنگره60هستندوخیلی هم دوستش دارم
فرهادمعراج جمعه 25 آبان 1397 20:18
گرچه صفحه شیرازخوش است .////.کنگره هیدج مانیست کمترازشیراز....امیرعزیزخداقوت.
فرهادمعراج جمعه 25 آبان 1397 20:06
ماشالله به جواد.بهرام بامحبت وتقی جان خسته نباشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: