کارگاه آموزش عمومی ویژه مسافران و همسفران روز پنجشنبه
پنجشنبه 10 آبان 1397 ساعت 19:04 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
اولین جلسه از دوره ی پنجاهم ، از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و  همسفران شعبه " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " رابطه یاد گیری و معرکه گیری "  با استادی آقای عباس و نگهبانی آقای بهرام و دبیری آقای تقی در روز پنجشنبه مورخ 97/8/10 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد : 

خداوند را شاکرم که توفیق داد تا بار دیگر در جمع شما عزیزان باشم , از  لژیون یازدهم با راهنمایی آقا محمود تشکر میکنم که اجازه دادند تا در این جایگاه خدمت کنم . به نگهبان و دبیر جدید تبریک میگویم و همچنین از نگهبان و دبیران دوره قبل کمال تشکر را دارم . از کلیه راهنمایان شعبه قندیان تبریز تشکر میکنم که بعد از همایش راهنمایان به شعبه حکیم هیدجی تشریف آوردند. دستور جلسه در مورد رابطه یادگیری و معرکه گیری است. ۵۲ دستور جلسه در کنگره ۶۰ وجود دارد که برخی از آنها بخاطر اهمیت زیادی که دارند از ابتدا بوده است , من از زمانیکه به کنگره ۶۰ آمدم این دستور جلسه بوده و همچنان هست , چون نقاط ضعف و چیزهایی باعث مانع پیشرفت کنگره میشوند توسط آقای مهندس و دیده بانان مطرح و از این مسئله جلوگیری می شود .

به گفته آقای مهندس و پیشکسوتان در زمانیکه کنگره تازه تشکیل شده بود فقط جلسات بود و لژیون وجود نداشت و بعد از جلسات معرکه گیری شروع میشد. عده ای شروع میکردند به معرکه گیری و اینکه یک مقدار مشروب یا مواد برداریم و به جایی برویم و دور هم مصرف کنیم که این قضیه در آن زمان معضل بزرگی شده بود که با تفکر خوب آقای مهندس بدل این عمل را انجام دادند و لژیون ها تشکیل شدند و از افراد باتجربه و راهنماها استفاده کردند و کسانیکه برای درمان آمده بودند و به فکر رهایی از بند اعتیاد بودند بعد از جلسات در لژیون ها بودند و کسانیکه برای تخریب و معرکه گیری آمده بودند تنها شدند و این معضل به پایان رسید. این قضیه بوده و شاید الان هم وجود داشته باشد و اگر بخواهیم رابطه معرکه گیری و یاد گیری را بدانیم دقیقا متضاد هم هستند .
ما با حضور در این مکان یا باید آموزش بگیریم و یاد بگیرم ویا باید وارد مرحله و فاز دیگری بشویم که در کنگره۶۰ به آن معرکه گیری میگویند. معمولا کسانی وارد این فاز معرکه گیری میشوند که نتوانسته اند به هدف خود برسند و برنامه و هدف مشخصی ندارند و نمی توانند برای خود برنامه داشته باشند . این افراد خطرناک هستند و مدام در تلاش هستند که به نیروهای خود اضافه کنند و خود را در پشت معرکه گیری هایشان پنهان کنند , به عنوان مثال در خانواده خود اگر از آنها بپرسند که به درمان رسیده اند یا نه با نشان دادن افراد دیگر ی که به دور خود جمع کرده اند خود را تبرعه میکنند و میگویند که افراد دیگر بدتر از آنها هستند و به درمان نرسیده اند. شاید هم خواسته درونی آنها این نباشد که معرکه گیری کنند ولی با انتخاب غلط و مسیر اشتباهی که انتخاب کرده اند در این مسیر قرار میگیرند و نمی توانند از منجلابی که خود ساخته اند بیرون بیایند. این معرکه گیری ها در کنگره در زمان جلسات اتفاق می افتد و باید مواظب باشیم که این اتفاقات کم بشود. در زمانیکه لژیون شروع میشود نیز, معرکه گیری شروع میشود ولی در مسیر ارزش ها , آموزش گرفتن , که توسط راهنما صورت میگیرد . ما یا کنگره را قبول داریم و یا نداریم , اگر قبول داریم باید بتوانیم در زمان جلسه بنشینیم بیرون نرویم تا اتفاقات دیگر هم نیفتد و ازاین ساختار خوب استفاده کنیم و به رهایی برسیم. در بیرون هم معرکه گیر وجود دارد که نمایش قلابی یا یک مار به مردم نشان میدهند و ساعتها وقت شما را میگیرند و در آخر هم مول از شما دریافت میکنند . ما باید با صدای عقل خود و تصمیم درست پیش برویم و بادهدف مشخص در یک راستا و صراط مستقیم قدم برداریم تا به اهداف خود برسیم. از اینکه به صحبت های من گوش دادید ممنونم.
مرزبان کشیک : مسافر جواد

مهماندار : مسافر محمد
نگهبان نظم : مسافر سعید 

راهنمای تازه واردین : مسافر حافظ

میکروفن گردان : مسافر مرتضی 


پارکبان : مسافر بهنام
تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر از لژیون ۱۱

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی
لینک های مرتبط: روزهای پنجشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهرام یکشنبه 13 آبان 1397 23:11
امیر عزیز وعلی عزیز به شما وبچه هایی که در سایت زحمت میکشند تشکر میکنم.... وخدارا شکر که در کنگره هستم وآموزش میبینم ...بهرام مسافر
فرهادمعراج شنبه 12 آبان 1397 10:51
خیلی خوبه که هنوز پیشکسوتان سایه سرمان هستند انشاالله وجود این بزرگواران همیشه سلامت وتندرست باشه.عباس عزیز خداراشکر هرروز بهتر ازدیروز درخشنده تری.امیرخیلی خوبی.
وحید لژیون ۱۵ شنبه 12 آبان 1397 08:02
خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: