کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز سه شنبه
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 13:07 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
شانردهمین جلسه از دوره ی چهل و پنجم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه مسافران در شعبه " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " وادی چهاردهم و تاثیر آن بر روی من " با استادی آقای بهرام و نگهبانی آقای شمسعلی و دبیری آقای علیرضا در روز سه شنبه مورخه 97/6/27 راس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود.خلاصه سخنان استاد:

خداوند را هزاران مرتبه شکر که امروز در کنار شما عزیزان , خانواده بزرگ کنگره ۶۰ هستم و از کمک راهنمای محترم علی آقا و راهنمای خودم آقا سجاد ممنونم که اجازه دادند در جایگاه استادی خدمت کنم. ماه محرم و عاشورای حسینی را به همه عزیزان تسلیت عرض میکنم و امیدوارم عزاداری هایتان مورد قبول حق واقع بشود. اما دستور جلسه در مورد وادی چهاردهم و تاثیر آن بر روی من است. وادی عشق و محبت که به نظر من عشق یعنی آقای مهندس , عشق یعنی کمک راهنمای خودم آقا سجاد و همه کمک راهنماها که به کنگره آمدند درمان شدند از بلای خانمان سوز نجات یافتند , متد دی اس تی را فهمیدند و از همه مهمتر در کنگره ۶۰ ماندگار شدند تا به من هم بفهمانند که درمان اعتیاد وجود دارد و کنگره ۶۰ چیست.


من همیشه در مشارکت ها میگویم که خداوند را هزاران مرتبه شکر که این راه  کنگره را به من نشان داد تا معنی زندگی واقعی را بفهمم. این جایگاه واقعا مقدس است , با اینکه من آماده آمده ام و حرف های بسیار برای گفتن دارم ولی استرس دارم, به نظر من همین یعنی عشق. این عشق واقعی است. در گذشته ابراز علاقه و محبت داشتم ولی مصنوعی بود , به عنوان مثال دور یک منقل می نشستم و به کسی که بخاطر مواد به او احتیاج داشتم میگفتم تو تنها آدمی هستی که من دیده ام و بعد از رفتن او پشت سرش بدگویی میکردم. ولی در کنگره عشق واقعی را یاد گرفتم . عشق به خانواده , عشق به زندگی , عشق به کنگره ,و عشق به همه چیز.  چرا آقای مهندس وادی عشق و محبت را اول نگذاشته و در وادی چهاردهم قرار داده,  برای اینکه در ابتدا باید تفکر باشد تا ساختاری شکل بگیرد و با پشت سر گذاشتن ۱۳ وادی است که ما به عشق و محبت میرسیم و اگر این عشق در وادی اول بود دروغین میشد و همانند زمان مصرفم مصنوعی میشد. در اوایل سفر که به کنگره می آمدم و همه را می دیدم که با محبت رفتار میکنند و میگویند که در اینجا سیستم شبه افیون بدن راه اندازی میشود و فرد با ورزش و کارهای خوب نشئه میشود . با خودم میگفتم اینها چه میگویند مگر میشود کسی با ورزش به حال خوش و نشئگی برسد . در ادامه راه و حضور در کنگره دیدم که میشود. شاید باور نکنید ولی من با ورزش نشئه  میشوم . این همان عشق است محبت است , اگر عشق نیست پس چه چیزی است?  در کنگره با آموزش ها و وادی ها یاد گرفتم که به همه چیز عشق و محبت بورزم , در گذشته که از عشق صحبت میشد فکر میکردم که خواستن یک دختر و پسر برای به هم رسیدن عشق است ولی در اینجا یاد گرفتم به همه چیز باید محبت داشت و عشق ورزید. همه اینها هم با گذشت زمانیکه صرف آگاهی و پختگی است اتفاق می افتد , من الان نسبت به سن کنگره ای که دارم و بهرسمت روشنایی می روم عشق واقعی را درک میکنم و همیشه بابت این نعمت خداوند را هزاران مرتبه شکر میکنم.
خداوند انسان ها را دوست دارد و به آنها عشق می ورزد ماهم باید عاشق خداوند باشیم , کسانیکه به کنگره ۶۰ می آیند بدون شک انتخاب شده هستند و بواسطه یک کار خیر خداوند این راه را به آنها نشان داده است. در اوایل که من سفر میکردم همه این حرف ها در اینجا گفته میشد و من نی فهمیدم ولی الان کم کم متوجه میشوم که واقعیت دارد. ما باید شاکر خداوند باشیم و برای شکر گزاری باید جبران خسارت کنیم و این جبران توسط قدر دانی از مخلوقات خداوند انجام میشود. به همه کسانی که به ما خدمت میکنند و محبت دارند باید قدر دانی و تشکر کنیم. انسان خوبی باشیم و برای خود و همه آرامش به ارمغان بیاوریم . آرامش و آسایش دو مقوله جدا هستند. آسایش این است که انسان خانه خوب و ماشین خوب  وخلاصه رفاه خوب داشته باشد , ولی آرامش درونی است و باید خودمان آن را بوجود بیاوریم. من با تخریب بیش از ۱۲ گرم وارد کنگره شدم و واقعا حال خیلی خرابی داشتم و اکثر راه ها را رفته بودم ولی باز برگشت میخوردم. ولی چون خواسته داشتم که رها شوم خداوند کمک کرد و این راه را به من نشان داد که الان با حال خوش برای شما صحبت میکنم. در گذشته من صحبت کردن بلد نبودم و فقط در زمانیکه پیک نیک روشن بود و مواد مصرف میکردم خوب حرف میزدم ولی با خاموش شدن پیک نیک من هم خاموش میشدم. باید قدر این مکان را بدانم و شکر گزار باشم که به حال خوش واقعی رسیده ام و امیدوارم بتوانم همواره محبت کنم محبت داشته باشم و عشق بورزم. از اینکه به صحبت های,من گوش دادید ممنونم.

 در آخر بعد از به اتمام رسیدن لژیون ها به کلیه مسافران حلیم نذری داده شد
و ار کلیه کسانی که در این امر یاری کردند کمال تشکر را داریم


مرزبان کشیک : مسافر مسعود


راهنمای تاره واردین: مسافر حافظ

مهماندار : مسافر فردین

نگهبان نظم : مسافر مهدی

میکروفن گردان : مسافر  مجتبی

پارکبان : مسافر فریدون

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر از لژیون 11

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران روز سه شنبه،


لینک های مرتبط: روزهای سه شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وحید لژیون ۱۵ جمعه 6 مهر 1397 17:29
سلام ودرود فراوان خدمت وبلاگ نویس اقای امیر واقعا گزارشتون عالی بود خسته نباشید ممنون
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: