کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره ۶۰
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 ساعت 00:21 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره ی چهل و هشتم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره۶۰ ویژه مسافران و همسفران در شعبه  " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " هفته راهنما " با استادی کمک راهنمای محترم آقای عطا و نگهبانی کمک راهنمای محترم آقای رسول و دبیری آقای حبیب در روز پنجشنبه مورخه ۹۷/۲/۱۳ راس ساعت ۱۷ آغاز بکار نمود. 




خلاصه سخنان استاد :

خیلی خوشحالم از اینکه در شعبه ای که به درمان رسیدم هستم و از نگهبان و آقا سجاد عزیز که این جایگاه استادی را برای من فراهم کردند تشکر میکنم. روز دوم که وارد کنگره شدم آقا سجاد نگهبان جلسه بود و من به عنوان راهنما آقا سجاد را انتخاب کردم و سفر خود را آغاز کردم. پدر بزرگ من یه مثال خیلی خوبی در مورد کسانی که ناشکر هستند میگفت که کسانی که ناشکر هستند خداوند چیزی به آنها نمیدهد و از چیزهایی که دارند گم میکنند و پیدا کردن مجدد آن چیز آنها را خوشحال میکند و لذت می برند.  و من همیشه دعا میکردم که از ناسپاسان نباشم و در کلام الله شریف نیز آمده است که انسان در یک جا از چهارپایان کمتر است و آنهم انسان های ناسپاس هستند. 




دو شخص را در نظر بگیرید که کالا یا پولی به هر دو می دهید و یکی از آنها از شما تشکر نمیکند و حتی پشت سر شما بدگویی نیز میکند ولی دیگری از شما قدر دانی میکند و انسان سپاسگذاری است , مطمئنا اگر شما دوباره بخواهید کادویی یه یکی از آن دو شخص بدهید به شخصی میدهید که شکر گذار و قدردان است و کل هستی و کائنات نیز از این قانون پیروی میکند و به خواسته کسانی میرسند که قلبا و ذهنن سپاسگذار هستند و قدر چیزهایی که دارند را میدانند.این افراد منتظر نمی شوند که چیزی را از دست بدهند و تازه متوجه بشوند که چه چیزی داشته اند. خداوند نیز به انسان ها گفته و تنها یک در برای رسیدن به خداوند وجود دارد و آن هم هستی است , قلب انسان هاست. از همین دروازه قلب انسانها می توانیم به خداوند برسیم و امیدوارم که من بتوانم انسان قدر دان و سپاسگذاری باشم.  ما همیشه نمی توانیم زبانی تشکر کنیم , در کنگره ۶۰ این تشکر ها با پاکت انجام می شود و یک  سفر اولی میتواند با سفر خوب و سفر دومی با خدمتگذار بودن تشکر کند و اینجاست که راهنما به خودش افتخارمیکند که همچین رهجوهایی را پرورش داده است .

مرزبان کشیک : مسافر مسعود



مهماندار : مسافر قنبر 



نگهبان نظم : مسافر محبعلی


میکروفن گردان : مسافر رامین



تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر از لژیون۱۱
وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: