کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره ۶۰
جمعه 7 اردیبهشت 1397 ساعت 19:43 | نوشته ‌شده به دست امیر نجاتی | ( نظرات )
سومین جلسه از دوره ی چهل و هشتم از سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ ویژه مسافران و همسفران در شعبه " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " در کنگره ۶۰ چگونه قدر دانی میکنیم" با استادی کمک راهنمای محترم آقا سجاد و نگهبانی موقت آقا حبیب و دبیری موقت آقا رمضان در روز پنجشنبه مورخه ۹۷/۲/۶ راس ساعت ۱۷ آغاز بکار نمود. 
در ادامه اولین سال رهایی مرزبان محترم آقای مسعود را با شکوه فراوان جشن گرفتیم 
خلاصه سخنان استاد :

خداوند خود را شکر گزارم که بار دیگر این جایگاه را تجربه می کنم. اما در مورد دستور جلسه که چگونه در کنگره ۶۰ تشکر و قدر دانی می کنیم , باید این را بگویم که یکی از مهمترین و حائز اهمیت ترین دستور جلسات است و باید یاد بگیریم که چگونه تشکر و قدر دانی کنیم چرا که در قرآن آمده که لم یشکر خالق مخلوق, لم یشکر خالق , یعنی تشکر کردن از مخلوق همان تشکر کردن از خداوند است . و حتی در جاهای دیگر آمده که انسان پنهان کننده مخلوق خود است و ناسپاس. ودر آخر میگوید بجز کسانی که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام می دهند و آسمانی که توصیه به صبر و مرحمت میکنند. امیدوارم که در کنگره ۶۰ با آموزش های ناب که جناب مهندس با تفکر خیلی عمیق خود که حتی شاید در باور ما نگنجد که این دستور جلسات چگونه انتخاب شده است.مطمئنا منی که در کنگره حضور دارم و آموزش می بینم اگر بخواهم به درستی آموزش ها را فرا بگیرم جز همان کسانی خواهم بود که ایمان آورده اند و جزء ابرار و انتخاب شدگان خواهم بود.  در کنگره ۶۰ ما از جناب مهندس یاد میگیریم که چگونه تشکر کنیم و از دل و مربی خود قدر دانی کنیم .  آموزش هایی که من در کنگره ۶۰ بار میگیرم فقط مختص کنگره ۶۰ و اجرا کردن آموزش ها فقط در کنگره نیست , و ما باید این آموزشها را در خانواده خود و جامعه نیز اجرایی کنیم . باید از مربی خود که دست مارا گرفته و کمک بزرگی کرده تشکر کنیم که شاعر میگوید : شکر نعمت , نعمتت افزون کند  کفر نعمت از کفت بیرون کند. ما با تشکر و قدردانی مطمئنا به  نعمت هایمان افزوده خواهد شد. ما در کنگره ۶۰ تشکر کردن را توسط یک پاکت انجام می دهیم . 
از کسی که به ما لطف کرده و آموزش داده از طریق پولی که در پاکت می گذاریم تشکر و قدردانی می کنیم . در کنگره ۶۰ در طول سال کلا ۴ دستور جلسه وجود دارد که مربوط به تشکر و قدردانی می باشد که آن هم تشکر از راهنما , هفته دیده بان   هفته همسفر و مرزبانی  و ایجنت می باشد. که در این چهار یا پنج دستور جلسه اگر ۵۰ هزار تومان پول بدهیم در کل میشود ۲۰۰ هزار تومان در طول یکسال. آقای مهندس در مورد همسن دستور جلسه فرمودند که  ما در کنگره ۶۰ در کنار اعتیاد یکسری از بیماری های دیگر را نیز درمان میکنیم که به عنوان مثال فردی که دچار مشکل در ناحیه روده و سرطان روده شده بود از این طریق درمان شده و همان فرد یک مبلغ ناچیز را در پاکتی نامرتب گذاشته و میگوید که زبان من قاصر است از تشکر کردن , که اگر همان فرد بخواهد با عمل جراحی بیماری خود را مداوا کند باید حداقل ۳۰ میلیون تومان هزینه کند ولی در تشکر کردن از کنگره زبانش قاصر میشود و یک پول کهنه و ناچیز را در پاکت برای تشکر کردن انتخاب میکند.  

ما در کنگره ۶۰ یاد میگیریم که ماندگار شویم و خدمت گذار واقعی باشیم که به نوعی خودش قدردانی از کنگره می باشد. مسافر مسعود که امروز تولد اولین سال رهایی اش می باشد خیلی خوب سفر کرد و آموزشهای ناب کنگره را گرفت و موفق شد که به جایگاه مرزبانی برسد که لیاقتش را داشت و من این روز خوب را به مسعود عزیز و خانواده محترمش تبریک عرض میکنم و امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشد.

اعلام سفر مسافر مسعود :

سلام دوستان مسعود هستم مسافر,  بیش از ۱۷ سال تخریب,  آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک  , مدت سفر اول ده ماه و هفده روز , به روش دی اس تی با داروی او تی درمان شدم,  رهایی از ظلمت با راهنمایی آقا سجاد  , یکسال و یکماه و یازده روز.

آرزوی مسافر مسعود :

آرزوی قلبی من این است که  تمامی سفر اولی ها که در اینجا حضور دارند یکروز این جایگاه رو تجربه کنند.
خلاصه سخنان مسافر مسعود :

از همه عزیزانی که در جشن امروز حضور دارند و با تشویقات و مشارکت های خودشان مارا خوشحال و دلگرم کردند تشکر می کنم. از خداوند شاکرم که این جایگاه را تجربه میکنم و در کنگره حضور دارم . از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می کنم و همچنین از راهنمای خوب خودم آقا سجاد کمال تشکر را دارم. 
اگر بخواهم از خاطرات خودم بگویم , عموی من آقا امیر که حدود دوماه سفر بود پیام کنگره را به من داد ولی من قبول نکردم و می گفتم خودمان می توانیم شربت درست کنیم و بخوریم یا اینکه کنگره کجاست چرا به آنجا بروم , تا اینکه آقا امیر به رهایی رسید و با پا فشاری ایشان من هم به کنگره آمدم و از عموی خودم آقا امیر کمال تشکر را دارم چرا که حال خوش الان من و حتی این جایگاه و جایگاه مرزبانی را مدیون ایشان هستم.  در زمان تخریب مشکلاتی بسیاری داشتم , کمبود خواب یکی از آنها بود که در اینجا به تعادل رسید و تنظیم شد چون از نظر کاری شرایطی داشتم که صبح ها تا غروب در مغازه بودم و شبها هم به باغ میرفتم, حتی نمی توانستم تا سر کوچه پیاده بروم , که خداوند را شاکرم که در این مسیر قرار گرفتم  و به درمان رسیدم. و در آخر کمال تشکر را از همسفر عزیزم دارم که با صبوری ها و حمایت خود باعث شد که به این جایگاه برسم. 


مرزبان کشیک : مسافر علیمهماندار  : مسافر بهرام
پارکبان : مسافر علی 

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر امیر از لژیون ۱۱ 
وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: