کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60
یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 21:11 | نوشته ‌شده به دست علی محسنی | ( نظرات )
(به نام قدرت مطلق الله)

دهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره ۶۰ " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " درخت کاری " با استادی آقای سجاد و نگهبانی آقای مجید و دبیری آقای سعید در روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۳ راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.خلاصه سخنان استاد در مورد دستور جلسه:

از نگهبان جلسه آقای مجید سپاس گذارم که مسئولیت و اداره جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم. دستور جلسه ای که این در مورد آن به بحث و گفتگو می پردازیم درختکاری است . یکی از مهمترین مسائل حیاتی بشر وجود درخت و جنگل و فضاهای طبیعی است که متاسفانه امروزه این مهم مورد غفلت قرار گرفته و این روزها شاهد آلودگی بسیار زیاد هوا و نظاره گر ذارت معلق در هوا هستیم که شرایط را برای زندگی و ادامه حیات بسیار دشوار نموده است و از طرفی با آتش سوزی مکرر جنگل ها و سیل و بلاها و حوادث طبیعی در سطح این کره خاکی مواجه هستیم که جملگی این مسائل در کنار هم مزید بر علت واقع گشته است. 


ادامه سخنان استاد در مورد دستور جلسه:

کنگره ۶۰ در راستای درمان اعتیاد به عنوان یک انجیوی مردم نهاد به صورت همه جانبه به موضوع نگاه می کند و جای بسی امیدواری است که در آینده ای نه چندان دور ، روش درمانی کنگره ۶۰ در کشورهای دیگر نیز مورد بهره برداری و استفاده قرار خواهد گرفت. بعد از درمان اعتیاد مطابق با وادی دوازدهم موضوع درخت کاری مطرح می شود و براین اساس ما متوجه این مسئله می شویم که کنگره ۶۰ در کنار پرداختن و آباد نمودن جسم ، روان و جهان بینی فرد مصرف کننده به آبادانی محیط و جامعه توجه خاصی دارد به طوری که در سال گذشته در مراسم درخت کاری بیش از شش هزار اصله درخت توسط اعضای کنگره غرس و کاشته شده است. در اثر تعالیم کنگره ۶۰ کار من مصرف کننده که یک روز به عنوان عامل ویرانگر و مخرب جامعه به حساب می آمدم ، به جایی رسیده است که با اشتیاق تمام به درخت کاری می پردازم و با این اقدام در جهت جبران آسیب هایی که در گذشته متوجه جامعه  نموده ام قدم بر می دارم. مراسم درخت کاری در تمامی نمایندگی های کنگره ۶۰ هرساله با شکوه فراوان برگزار می شود ولی بدلیل شرایط جوی شهرستان هیدج ، انجام درخت کاری به اوایل فروردین ماه موکول می گردد .تا جایی که بتوانیم تا حد ممکن بخش قابل توجهی از طببعت را پوشیده از درخت بکنیم این حرکت شایسته در کنگره ۶۰ ادامه دار خواهد بود.درختان کاشته شده توسط هریک از اعضاء باید نشانه گذاری شده تا رسیدگی های لازم به آن بعد از کاشت نیز به عمل بیاید


خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر جعفر و علی:

علی و جعفر ، یک روز مثل تمام تازه واردین با حالی خراب و بهم ریخته پا به کنگره ۶۰ گذاشتند . هرکس که وارد کنگره شد و استقامت به خرج داد و صبر و حوصله را چاشنی کار خود قرار داد توانست به آرامش و درمان دست پیدا کند و زندگی یک فرد مصرف کننده مطمئنا یک زندگی به هم ریخته و آمیخته با مشکلات فراوان و عدیده است که علی و جعفر هم از این قاعده مستثنی نبودند که خوشبختانه خیلی مرتب و منظم سفر اول خودشان را پشت سر گذاشتند و به رهایی و درمان رسیدند و امیدوارم که در ادامه بتوانند به درجه کمک راهنمایی و خدمتگذاری در کنگره برسند. علی عزیز به عنوان مشاور تازه واردین در حال حاضر مشغول به خدمتند و جعفر هم به انحاء مختلف در کنگره به عنوان خدمت گذار مشغول می باشد . این روز عزیز را به بنیان کنگره ، به ایجنت محترم نمایندگی و به خودشان و خانواده محترمشان تبریک و شادباش عرض می کنم.اعلام سفر مسافر جعفر:

چندین سال تخریب،آنی ایکس،تریاک،شیره،11 ماه و 15 روز سفر اول،رهایی 14 ماه،راهنما آقای سجاد.


اعلام سفر مسافر علی:

چندین سال تخریب،آنی ایکس،شیره تریاک،10 ماه و 25 روز سفر اول،رهایی 13 ماه،راهنما آقای سجاد.


آرزوی مسافر جعفر:

آرزو می کنم در کنگره خدمتگذار باشم تا بتوانم به همنوعان خود خدمت نمایم.


آرزوی مسافر علی:

آرزوی من فراگیر شدن کنگره 60 در سطح جهانی است.


خلاصه سخنان مسافر جعفر:

سلام دوستان جعفر هستم یک مسافر ، از اینکه این جایگاه را تجربه می کنم بسیار خوشحالم و از این بابت خداوند را سپاس گذارم .روز اولی که وارد کنگره شوم مصادف بود با تولد یکی از مسافران و من با خود گفتم که ممکن است یک روز من هم این جایگاه را تجربه کنم و روزی برسد که من هم درمان شوم و اولین سال رهاییم را جشن بگیرم و امروز همان روزی است که آرزویش را داشتم .از صمیم قلبم آرزو می کنم تمام سفر اولی ها و تازه واردین این جایگاه را کسب کنند. قصدم از برگزاری مراسم و جشن تولد این است که با این حرکت شاید کور سو و نور امیدی در دل کسی که تازه وارد کنگره شده روشن شود تا بتواند برای درمان خود مصمم تر گردد. ورود من با جهان اعتیاد با مصرف سیگار آعاز شد و رفته رفته قدم به اعتیاد گذاشتم و تبدیل به یک کارتن خواب داخل خانه شده بودم  و باعث ناراحتی و رنجش خاطر نزدیکان و اطرافیان شده بودم و باتمام وجود احساس می کردم که خرد شده ام و اینکه دیگران من را به چشم یک معتاد می دیدند بسبار برایم سنگین و غیر قابل تحمل بود . به یاد دارم که دوران تخریب با چند تن از دوستان عازم کربلا شدم و به همراه خود مقداری شیره تریاک هم برداشتم و به نحوی توانستم آنرا از مرز عبور داده و به همراه خود تا کربلا ببرم و در حین زیارت از صمیم قلبم از خداوند خواستم مرا کمک کند تا از دست این بلای خانمان سوز خلاصی پیدا کنم و بعد از برگشت از سفر کربلا ظرف مدت یک هفته خداوند توفیق داد توانستم پا به کنگره بگذارم و با ورود به کنگره واقعا نیمه گم شده خودم را پیدا کردم و فهمیدم تنها جایی که می توانم درمان بشوم همین کنگره ۶۰ است و خوشبختانه سفر اول خودم را با موفقیت به اتمام رسانده و درمان شدم و با درمان شدم نور عشق ،محبت و امید را درچشمان پدر و مادر و همسرم دیدم و متوجه این موضوع شدم که دخترم در میان هم سن و سال های خود به من افتخار می کند . پیام من به تازه واردین این است که کنگره ۶۰ واقعا بهترین جا برای درمان اعتیاد و برای انسان بودن و برای انسانی زیستن است و لازمه آن ایمان و اعتقاد است . در پایان عرایضم از بنیان کنگره و خانواده محترم ایشان و از ایجنت بزرگوار نمایندگی آقای خدامی و از کمک راهنمای مهربانم آقا سجاد و از تک تک دوستان صمیمانه و خالصانه تشکر و قدردانی می کنم.


خلاصه سخنان مسافر علی:

آنکه شد محرم دل در حرم یار بماند - وانکه این کار ندانست در انکار بماند .من اگر کامروا گشتم و خوش دل چه عجب - که حدیثش همه بر در و دیوار بماند. سلام دوستان علی هستم یک مسافر . من هم در ابتدای عرایضم از خداوند مننان سپاس گذاری می کنم که توفیق حضور و کسب چنین جایگاه مقدسی را به من ارزانی فرمود. من در دوران مصرف همیشه تصور می کردم آدم زرنگی هستم و با خود می گفتم آن دسته از مصرف کنندگان که به دنبال ترک اعتیادشان هستند یا هزینه تهیه مواد را ندارند و یا اینکه به اصطلاح انسان زن ذلیل و ضعیفی هستند و من با افتخار می گفتم که مواد مخدرم را در حضور اعضاء خانواده در خانه مصرف می کنم و امروز می فهمم که چقدر در گمراهی قرار داشتم و جالب اینجاست هیچ مصرف کننده ای در ابتداء اعتیاد خود را قبول ندارد . کار من بجایی رسیده بود که شب ها هنگام خواب زیر زبان خود شیره می گذاشتم . قدر سلامتی خودم را اصلا نمی دانستم و به یاد دارم در یک ماموریتی که داشتم ، رفت و برگشت من به زاهدان ۲۷ روز به طول انجامید در حالی که در وضعیت عادی این سفر بیشتر از ۵ روز طول نمی کشید.در اثر تبلیغات نادرست من فکر می کردم کنگره جایی مثل کمپ است ولی با ورود به این مکان متوجه شدم که کنگره قابل مقایسه با جاهای دیگر نیست و از دوستان خواهشی که دارم این است اگر قرار است کنگره را به مصرف کننده ای معرفی کنم بهتراست به درستی این کار را انجام بدهیم .روز اولی که وارد کنگره شدم را به یاد دارم که به محض ورود کمک راهنمای عزیزم آقا سجاد را دیدم و با دیدن ایشان من احساس کردم که سالهاست ایشان را می شناسم در حالی که در حقیقت اولین باری بود که ایشان را ملاقات می کردم تا اینکه ایشان لطف کردند و بنده را به عنوان رهجو در لژیونشان پذیرفتند و ازاین بابت بسیار خداوند را شاکر و سپاس گذارم و خلاصه اینکه سفر خودم را آعاز کردم و با موفقیت این سفر را پشت سر گذاشتم و توانستم به رهایی برسم و در کل از مهندس عزیز  وخانواده محترم ایشان تشکر میکنم . از آقای خدامی ایجنت و دیده بان محترم قدردانی می کنم و از کمک راهنمای عزیز و دوست داشتنی ام آقا سجاد صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و این جایگاه را برای تمام تازه واردین و سفر اولی ها آرزو می کنم.

(مرزبان کشیک : آقای امیر محسن )تهیه و تنظیم گزارش : مسافر علی

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنج شنبه، تولد ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic