کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60
جمعه 27 بهمن 1396 ساعت 19:47 | نوشته ‌شده به دست علی محسنی | ( نظرات )

نهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره ۶۰ " نمایندگی حکیم هیدجی " با دستور جلسه " وظایف راهنما و رهجو " با استادی آقای سعید و نگهبانی آقای مجید و دبیری آقای سعید در روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۱۱/۲۶ راس ساعت ۱۷ آعاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد در مورد دستور جلسه : 

از نگهبان جلسه آقای مجید سپاس گزارم که استادی و مسئولیت اداره جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم.قبل از صحبت در مورد این دستور جلسه نکته حائذ اهمیتی که هست این است که اول ندانی را بدانیم و بعد بدانی را بدانیم و باید بدانیم راهنما و رهجو در کنگره ۶۰ به چه کسانی اطلاق می شود.راهنما در کنگره ۶۰ فردی است که خود قبلا مصرف کننده مواد مخدر بوده و قدم به کنگره گذاشته با پشت سر گذاشتن سفر اول و کسب آموزش های لازم به رهایی رسبده و سپس در آزمون مخصوص کمک راهنمایی شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب و بعد از پشت سر گذاستن مراحلی به درجه کمک راهنمایی نائل گشته است. کسب جایگاه در کنگره ۶۰ منوط ومستلزم کسب آموزش های لازم و  کاربردی کردن آن آموزش ها است و محال است بدون کاربردی نمودن آموزش ها ، بتوان در کنگره جایگاهی را کسب کرد و یا جایگاه بدست آمده را حفظ نمود. رهجو به کسی گفته می شود که بدنبال راهی برای خلاصی و خروج از تاریکی ها و رهایی از دام اعتیاد است .

در بدو ورود به کنگره متعاقب پشت سر گذاشتن جلسات تازه واردین و انتخاب راهنما به فرد مراجعه کننده رهجو یا مسافر گفته می شود. راهنما برای کسب موفقیت باید به سلاح عقل ، عشق و ایمان مجهز باشد و آیتم هایی چون گذشت ، محبت و صبوری در درون این مثلث جای می گیرند و بدون این سلاح راهنما هیچگاه موفق نمی شود و قادر نیست که جایگاهش را حفظ نماید  و بر راهنما وظیفه است که در حیطه درمان اعتیاد به رهجوی خود کمک رسانی کند وتا حد ممکن علوم کنگره را به رهجو منتقل نماید و آموزش های لازم در خصوص عمل ، عشق و ایمان سالم را به رهجو بدهد . در نبود هر یک از اجزاء سلاح عقل ، عشق و ایمان مشکلات عدیده ای هم چون توقعات نا بجا برای راهنما پدیدار می شود . رهجو همانطور که می دانید رفیق یا دوست راهنما نیست بلکه رهجو شاگردی است برای راهنما که باید در روابط خود از این محدوده پافراتر نگذارد و همواره این حریم را حفظ نماید و برای اینکه آموزش ها بر روی رهجو تاثیر گذار باشد ، رهجو باید به راهنمای خود ایمان کامل داشته باشد. وظیفه دیگر رهجو این است که به دنبال راهنمای خود باشد و بداند که عکس این قضیه از دیدگاه کنگره امر غلط و مردودی است .انجام دقیق و درست تکالیف محوله از سوی راهنما دیگر وظیفه بک رهجوست . حضور به موقع در جلسات کارگاه های آموزشی و لژیون از اهم وظایف یک رهجو است.ممکن است رهجویی باشد که بدون انجام این تکالیف و وظایف به رهایی برسد و نباید تردید داشت این چنین رهجویی هیچگاه به حال خوش دست پیدا نمی کند . در کنگره مثلث آموزش یا متون آموزشی ، آموزش دهنده و آموزش گیرنده بسیار حائذ اهمیت است و برای دست یافتن به حال خوش این سه آیتم باید مراعات شود.از خداوند مننان مسئلت دارم که همواره یک رهجو باشم و از دام منیت خارج شوم .

خلاصه سخنان استاد در مورد مسافر رضا :

امروز این توفیق حاصل گردید که توانستم در این جایگاه باشم ، چون دیده بان محترم آقای خدامی بنا دلایلی نتوانستند در جلسه حضور داشته باشند به بنده امر فرمودند تا به نیابت از ایشان در این جایگاه خدمت کنم. امروز پنجمین سال رهایی و آزاد مردی کمک راهنمای محترم آقای رضا را جشن می گیریم . آنطور که به یاد دارم رضای عزیز همانند بسیار از مسافران با حال بسیار به ریخته و خرابی به کنگره آمدند و با تلاش هایی که داشتند کنگره و آموزشهای آن را دریافت کردند و کمک راهنمایی رسیدندو چند سال است که در کنگره صادقانه خدمت می کنند . خصوصیت بارز ایشان این است که در جایگاهی که قرار دارند بسیار مسئولیت پذیر هستند و اغلب آموزش ها را در زندگی شخصی خودشان پیاده و عملی کرده اند.من این روز را به استاد بزرگوار آقای خدامی ، به خودشان و رهجوهایشان تبریک و شادباش عرض می کنم.

اعلام سفر مسافر رضا :

7 سال تخریب ، آنتی ایکس ، شیره تریاک و قرص ، مدت سفر اول ، 15 ماه و 15 روز ، راهنما ، آقای خدامی مدت رهایی ،5 سال

آرزوی مسافر رضا :

بزرگ ترین آرزویم این است که برادرم هرجه زودتر برای درمان اعتیادش به کنگره بیاید و به درمان برسد.

خلاصه سخنان مسافر رضا:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر،شاکر و سپاسگزار خداوند هستم بابت اینکه امروز مدت پنج سال از مدت تاریک اعتیادم را پشت سر گذاشتم و بجای مواد مخدر و ادوات استعمال آن ،با متون و سی دی های آموزشی کنگره ۶۰ سر و کار دارم .از همه شما عزیزانی که در این جشن حضور دارید تشکر می کنم و از خانواده محترم خودم هم صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم . دو دلیل برای برگزاری جشن تولدم داشتم ، یکی اینکه با این اقدام خواستم جو خانواده ام را که به دلیل فوت برادم متاثر گشته تغییر بدهم و بنوعی روحیات ایشان تاحدی عوض کنم و علت دوم ، تحویل موقت لژیونم البته برای مدت کوتاه است .در تولدها رسم براین است که از گذشته تاریک اعتیاد سخن گفته شود .

 من مصرف ماده مخدر را با تریاک شروع کردم و بعد از دو سال مصرف تریاک به سرعت پله های ترقی به سمت تاریکی را طی کرده و به مخدر شیره تریاک روی آوردم و رفته رفته مقدار مصرف شیره ام بالا رفت و قرص خواب هم به آن علاوه شد و روزانه تعداد ده عدد قرض دیازپام مصرف می کردم و مصرفم به حدی بالا رفت که دوستان مصرف کننده از موقع غروب برای مصرف دور هم جمع می شدیم وتا خود صبح و طلوع آفتاب مواد مصرف می کردیم و این مصرف ادامه دار بود تا اینکه من غرق در ناامیدی و بدبختی شدم . غرض از گفتن این مطالب این است که هیچوقت خودم را گم نکنم و پیام برای سفر اولی ها و تازه واردین که فردی بود ، غرق در اعتیاد قرار داشته ولی امروز مدت پنج سال از دوران رهایی را پشت سرگذاشته و به آزاد مردی دست یافته. با ادامه مصرف مواد مخدر کارم به جایی رسید که درآمدم به هیچ وجه جوابگوی مصرفم نشد و با گرو گذاشتن کارت ملی و کارت سوخت ماشین و امثال آن از ساقی مواد تهیه می کردم و از طرفی به علت شکستی در پا قادر به کار کردن هم نبودم و چهارده میلیون پول را در این مدت حدودا یک سال خرج مواد مخدر کردم .دقیق به یاد دارم یک روز از روزهای بسیارسرد زمستان کارت سوخت و کارت ملی خودم را جهت گرو گذاشتن به همراه خود برداشتم و جهت تهیه مواد راهی منزل ساقی شدم .ساقی بعد از باز کردن درب و دیدن من ، سعی در بستن درب کرد ولی من پایم را لای درب گذاشتم و اجازه ندادم که درب را بندد و به شدت خواهش و التماس کردم که به من مواد بدهد چراکه بشدت خمار بودم و عین انسان مار زده بخود می پیچیدم و درنهایت ۳گرم تواتستم از او تریاک تهیه کنم که آنهم کفاف حتی یک وعده من را هم نکرد چرا که حداقل مصرف من در هر وعده حدودا ۶۰۰ پوک می شد . در طول مصرف مدام دست به خود کشی می زدم و آخرین بار چند ورق قرص خواب مصرف کردم ولی موفق به خودکشی نشدم و نهایتا یک روز در حین مصرف تلوزیون را که باز کردم شبکه ۳ برنامه شروع خوب را نشان می داد و در آن برنامه در مورد سیستم ایکس صحبت میشد و بعد از دیدن این برنامه متحول شدم  وتصمیم گرفتم برای درمان به کنگره بیایم و از فردای آنروز به کنگره آمدم و خدا را شکر به درمان رسیدم . از راهنمای عزیزم و تک تک دوستانی که در این راه بنده را یاری کردند نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

و در ادامه جشن ...

تهیه و تنظیم گزارش : مسافر علی

وبلاگ نمایندگی حکیم هیدجی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنج شنبه، تولد ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ناصر احمدپور شنبه 28 بهمن 1396 08:48
سلام،آقا رضای عزیز تبریک،راهنمای بزرگوارم آقا سعید گرامی ،نمایندگی به داشتن راهنمایی چون شما افتخار میکند
علی آقا خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic